PETKM Teknik Analiz

PETKM son dört aydır içinde bulunduğu 5.77-6.60 bandını birkaç gün önce yukarı doğru kırarak sonlandırdı. Bu teknik olarak hisse için yeni bir yükseliş başlangıcını işaret ediyor. Paralel kanalın simetrik hedefi 7.54 seviyesini göstermekte. Bu hedef birkaç günlük değil, orta vadeli bir hedef. Genel olarak 6.60 üzerinde kaldığı sürece 7.54 simetrik hedefi radarda kalmaya devam edecektir.

Günlük vadede ise 6.73 direncinin üzerinde tutunmayı başarırsa yukarı doğru tepkiler devam edebilir. Aksi halde hafif geri çekilmeler oluşabilir ancak büyük resimdeki 6.60 seviyesi üzerinde kalması çok daha önemli.

PETKM Değerleme Hedefi 7.50 TL

Göstergeler PETKM için trend yönünün yukarı olduğunu destekliyor.
Ayrıca 11 ağustos tarihinde 6 aylık sonuçlarla birlikte yaptığımız temel analizimizdeki hedef fiyatımız 7.50TL seviyesinde bulunuyor. Bu teknik kanal hedefi ile örtüşmekte. 9 aylık bilanço ile birlikte yeni değerleme yapacağım.

petkm

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir