SASA Teknik Analiz 04/12/2017

SASA 21 Kasım tarihinde 5.33 seviyesini görmesinin ardından uzun vadeli trend çizgisinden sert bir tepki göstermişti. O tarihten sonra hissede oynaklığın arttığı ve göstergelerde güçlenmelerin başladığı görülüyor.

MACD göstergesinin üç aya yakın bir zaman sonra yeniden benchmark sıfır seviyesinin üzerine yükselmesi, hisse için yükseliş eğiliminin başlayabileceğinin önemli bir işareti. Ancak bundan emin olmak için bir hafta daha MACD’nin sıfır seviyesinin üzerine yerleştiğinden emin olmakta fayda var.

Bunun yanında RSI göstergesinin 60 seviyesinin üzerini zorlaması hissede önümüzdeki günlerde yani kısa vadede yukarı hareketin hızlanabileceğini gösteriyor. RSI 60 seviyesi üzerine yerleşirse hisse hızlanabilir. Bundan emin olmak için yine bu haftayı hatta önümüzdeki bir iki günü görmekte fayda var.

Teknik olarak SASA için yeni bir yükseliş dalgasından bahsetmemiz için 8.16 direncini kırması ve bu seviye üzerine artık mesken edinmesi gerekli. Bu durumda hissede ilerleyen vadelerde çok daha yukarı seviyelerden bahsedebiliriz. 8.16 direncinin üzerinde fibonacci dirençleri 8.81, 11, 14.50 ve 20 seviyelerinde bulunuyor.

Buna karşın ilerleyen günlerde hissenin 8.16 seviyesini geçmekte başarısız olması durumunda ise yeniden kar satışları görülebilir bu durumda 6.74 seviyelerindeki 50-günlük ortalaması etrafında dengelenebilir.

Hisse Güçleniyor

Kısa vadede hisse 8.16 direncini test edebilir ya da bu seviyeye yakın noktalara doğru yükseliş gösterebilir. Bu seviyelere ulaşması durumunda kısa vadeli satışlar görülebilir.

Uzun vadede ise dengelenme süreci sürüyor. 5.50 seviyesi üzerinde kaldığı sürece uzun vadede görünüm pozitif olmaya devam edecek. 8.16 direncinin kırılması durumunda ise uzun vadede yeni trendler gelebilir. Buna karşın 5.50 trend çizgisi kırılırsa uzun vadeli görünümde bozulur.

Hissede genel olarak zayıflama dönemi geride kalmış, güçlenme dönemi başlamış görünüyor.

sasa

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir