TUPRS Teknik Analiz

Tüpraş (TUPRS) grafikten görüldüğü gibi geçen hafta uzun vadeli yükselen kanalını aşağı yönde kırdı ve bir alt kanala geçiş yaptı. Teknik olarak kısa vadede görünüm zayıf. Göstergeler ivmenin azaldığını ve hissedeki gücün yavaşladığını gösteriyor.

Kısa vadede şimdilik 117 desteği üzerinde tutunan hissede 117 seviyesi üzerinde tutunma başarılı olursa ilerleyen günlerde 127 seviyesine doğru tepkiler devam edebilir. Buna karşın hissenin 117 seviyesi üzerinde kalmakta başarısız olması durumunda ise 113 desteği ardından 110 seviyelerinden geçen alt kanal trend desteği test edilebilir. Ancak bu noktalarda alımlar etkili olmaya başlayabilir.

Uzun vadede ise ana yükseliş hareketi içerisinde bir düzeltme yaşıyoruz. Özellikle 50-haftalık ortalamasına doğru bir yakınsama hareketi var. Bu başta borsa endeksi olmak üzere genel hisselerde son zamanlarda sıkça gördüğümüz bir durum. Uzun vadeli yatırımcılar için genel yükseliş hareketi devam ediyor. Uzun vadede 100TL üzerinde seyir kaldığı sürece görünüm pozitif. Sadece bir dinlenme be bekletme süreci yaşanıyor. Aynı şey borsa endeksi içinde geçerli.

Kısa vadeli alım satımcılar için ise 117 seviyesi üzerinde kalıp kalmayacağı önemli olabilir. Yukarı yükselişlerde 127 direnci satım fırsatı verebilir. Aşağı hareketlerde ise 110-113 bölgesine gerileme olursa hem kısa vadeli teknik alımlar gelebilir hem de uzun vadeli alım fırsat oluşabilir. TUPRS için temel değerleme hedef fiyatımız 136TL seviyesinde bulunuyor.

TUPRS Hedef Değere göre getiri yüzdesi artıyor

Hisse şu anda 117.90 seviyesine göre yaklaşık %17 getiri olasılığı vaat ederken, 113 bölgesine çekilmesi durumunda potansiyel getirisi %20 seviyesine yükselmiş olacak. Bu nedenle bu bölgelerde artık alıcılar hisse üzerinde yoğunlaşabilir.

tuprs

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir