TAVHL Teknik Analiz

TAVHL teknik olarak güçlü direnç bölgelerinde bulunuyor.  22.04 seviyesi hem tarihi zirve hemde haftalık yükselen kanal direnci olarak izlenebilir. Hisse bu seviyenin üzerine yükselir ve yerleşirse yukarı hareket hızlanabilir. 

Kritik direnç noktasında olmasından dolayı dikkatli olmakta fayda var.  20.80 seviyeleri kısa vadede destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin altına sarkmalarda satış baskısı hızlanabilir.  TAVHL hissesinde satışların güçlenmesi durumunda 18.75 seviyesi hem yatay hemde 50-günlük ortalama desteği olarak önem kazanıyor.

Teknik strateji olarak yeni alım için 22.04 seviyesinin geçilmesini beklemek faydalı olacaktır. Mevcut hisseler için ise 20.80 seviyesi stop loss olarak alınabilir. Uzun vadeli yatırım çin 18.75 seviyesindeki 50-günlük ortalama üzerinde kaldığı sürece sorun yok görünüyor.

TAVHL 2Ç17 Bilanço Analizi için tıklayınız. 

TAVHL uzun vadeli grafik
TAVHL uzun vadeli grafik
UYARI NOTU

Burada yer alan görüşler kişisel görüşlerimdir ve genel yatırım yorum tavsiyesi kapsamındadır. Yatırım danışmanlığı faaliyeti değildir. Buna göre buradaki yorumlar sizin risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket etmeniz halinde  alınan risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı notunu okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir