TUPRS Teknik Analiz

TUPRS teknik olarak yükselen kanalının içerisinde trendini koruyor. Kanal çizgisi ve 50-günlük ortalamasından birkaç gün önce destek bulan hisse tekrar yükselişe geçmiş görünüyor. Tarihi zirvesi olan 125.90 direncini geçmiş olması yükselişin devamı açısından önemli. TUPRS 125.90 seviyesi üzerinde yerleşmesi durumunda kanal direnç çizgisine doğru çıkış sürebilir. Kanal direnci bugün için 135.63 seviyesinden geçiyor ve bu çizgi her gün yükseliyor.

masanotları

 

Büyük resimde yukarı trend istikrarlı bir biçimde devam ediyor. Uzun vadede 120 seviyesinin altına düşmedik ve öncelikle yükselen paralel kanal korunduğu sürece görünüm pozitif kalmaya devam edecek. MACD’nin sıfır seviyesi üzerinde olması hisse için trend yönünün yukarı olduğunu gösteriyor. 140 seviyeleri ilerleyen haftalar için kanal direnci görevini görebilir.

tuprs
tuprs

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir