ASELS Teknik Analiz

Aselsan – ASELS büyük resimde bakıldığında uzun vadeli kanal çizgisine geri çekildi ve bu seviyeden tepkiler gösteriyor. Kanal çizgisi mevcut durumda 29.10 seviyesinden geçmekte. Uzun vadeli resimde görüldüğü gibi hisse yükselen trendini koruyor. Son düşüş hem agresif yükselişin bir sonu hem de yükseliş içerisinde bir düzeltme düşüşü olarak yorumlanabilir. Borsa endeksindeki satışlarda bunda önemli bir etmen elbette.

Teknik olarak 29.10 seviyesinden geçen kanal çizgisi üzerinde kaldığı sürece teknik görünüm pozitif kalmaya devam edecek. Bu durumda ilerleyen haftalarda kanalın üst çizgisine doğru tepkiler görebiliriz. Kanalın üst çizgisi 42.50 seviyesinden geçiyor ancak bu seviye test edilecek anlamını çıkarmak yanlış olur. Ancak yukarı eğim trend çizgisi üzerinde kaldığı sürece korunabilir.

Buna karşın ASELS ‘in trend çizgisinin altına gerilemesi durumunda ise satış baskısı artabilir. 22 seviyesindeki 50- haftalık ortalama ve 20.20 seviyelerinde kanal çizgileri yeni ana destek noktaları olarak izlenecek. Bu seviyelerden önce 26-27 aralığı destek bölgesi olabilir. Ancak şimdilik bu senaryodan uzak bir görüntü var.

Strateji

Strateji olarak mevcut pozisyonlar hisse 29.10’dan geçen trend çizgisi üzerinde kaldığı sürece korunabilir. Hissede 42 seviyesindeki üst bant çizgisine doğru oluşabilecek hareketler teknik olarak satış fırsatı verebilir.

asels

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir