TTKOM Teknik Analiz

Türk Telekom – TTKOM haftalık grafikte uzun vadeli trend çizgisine gelmiş ve bu seviyeden tepki göstermiş görünüyor. Yaklaşık yedi yıllık trend çizgisinin geçtiği seviye bu hafta için 5.25 seviyesi. Bu seviye TTKOM için güçlü bir destek olmuşa benziyor ve hisse de tepkiler alıyoruz.

Borsa endeksinde yaşanan satışlardan ister istemez etkilenen hisse için 5.25 seviyesi üzerinde seyirlerin korunması durumunda ilerleyen haftalarda 5.78 seviyesindeki direnç çizgisine doğru tepki yükselişi görülebilir. Hissenin 5.78 seviyesini geçmesi durumunda ise 6.40 direncini gözleyeceğiz. Buna karşın TTKOM ‘un 5.25 desteği üzerinde tutunmakta başarısız kalması durumunda ise satış baskısı ilk etapta 5 ardından 4.75 seviyelerine doğru görülebilir.

Haftalık Gösterge Aşırı Satımda

Ancak teknik göstergeler TTKOM için tepki yükselişi olasılığının güçlü olduğunu gösteriyor. Grafikte 14 haftalık RSI göstergesi bulunuyor ve gösterge görüldüğü gibi 2010 yılından bu yana en düşük seviyeye gerilemiş durumda. Neredeyse aşırı satım bölgesi olan 30 seviyesine çok yakın. Haftalık grafikte RSI göstergesinin 30 seviyesine gelmesi nadir görülür.

Buna göre hissede tepki zamanları yaklaşmış görünüyor. Mevcut pozisyonlar zaten bu fiyata kadar korunduysa korunmaya devam edebilir. Bu teknik grafiğe göre önümüzdeki süreçte hisseye yeni alıcılar gelebilir.

ttkom Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir