Borsa Endeksi Teknik Analiz

Borsa Endeksinin büyük büyük resmi bu şekilde. Gördüğünüz gibi yükselen trend devam ediyor. Endeks bu yükselen trend içerisinde bir dinlenme süreci yaşıyor aslında. Ben dinlenme diyorum, düzeltme demiyorum. Ana trend içerisinde düzeltme olması için grafikteki kırmızı eğrinin altına doğru düşmesi lazım.

Kırmızı eğri ne mi? 50 haftalık ortalama.

Şimdilik 97500 seviyesinde ama yükseliyor. Her hafta 600-700 puan yükseliyor. gördüğünü gibi endeks bu ortalamasından çok uzaklaşmıştı şimdi ortalamasına doğru geri çekiliyor. Umarım bu kırmızı eğriyi kırmaz. Ama şimdilik beklemiyorum çünkü MaCiDe abla hala sıfırın üzerinde.

Ancak endekste tam olarak ne olduğunu anlamamız bir iki haftayı bulacak gibi görünüyor. Kısa vadeli bakıldığında endekste ciddi satışlar var. Ancak büyük resme bakıldığında ortalamaına yakınsama hareketi görülüyor. 100,000 ler civarında tutunur ve 50-haftalık ortalaması üzerinde kalmayı başarırsak, yeniden güneşli günler görebiliriz. Buna karşın ortalamanın altına düşüşler başlarsa işte o zaman ana kanal içerisinde düzeltme düşüşünden bahsetmeye başlayacağız.

xu100

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir