CEMTS Teknik Analiz

Önemli Yukarı Teknik Sinyaller

CEMTS iki aydan fazla süren zayıf teknik görünümü bozdu ve tekrar güçleniyor. Hisse 50-günlük ortalaması (mavi eğri) ve kısa vadeli alçalan direnç çizgisini kırmış durumda. Ayrıca MACD göstergesi iki aydan sonra yeniden sıfır seviyesinin üzerine çıkarak trend yönünün yukarı olmaya başladığını haber veriyor. Tüm bunlar teknik analiz olarak hissede güçlenmeyi net bir şekilde gösteriyor. masanotları

Kısa vadede 4.50 direnç hedefi bulunan hissede bu direncin geçilmesi durumunda 4.83 ana direnç çizgisine doğru trend devam edebilir. Hisse’nin 4.83 direncini kırması durumunda ise bilanço hedefimiz olan 5.63 seviyesine doğru çıkış görülebilir.

Buna karşın CEMTS ‘ın 4.50 direncini geçmekte başarısız kalması durumunda ise 4.10-4.20 bölgesine doğru geri çekilmeler görülebilir. Ancak bu geri çekilme direnç kırma sonrasında güç toplama hareketi olarak algılanmalı. Teknik görünüm 4.10 seviyesi üzerinde kaldığı sürece pozitif. Uzun vadeli yatırımcılar 4.10 seviyesini stop loss olarak takip edebilirler.

cemts
cermts

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir