ORGE Teknik Analiz

ORGE ile ilgili 5 Eylül tarihinde bloğumda paylaştığım teknik analizde grafikteki mavi kanalın alt çizgisi test ediliyordu. Hisse sonraki hafta bu çizgiden 10.30 seviyesine doğru tepki gösterdi ancak sonrasında piyasanın da bozulmasına paralel olarak geri çekilme yaptı.

masanotları

Hisse haftalık grafikte yükselen kanalını sonlandırmış görünüyor. Bununla birlikte 50-haftalık ortalama çizgisinin üzerinde (grafikte kırmızı çizgi) seyir hale korunuyor. Mevcut durumda 8 seviyesinden geçen 50-haftalık ortalama üzerinde seyir sürdüğü sürece uzun vadeli pozisyonlar için pozitif görünüm devam edecektir. 5 Eylül tarihindeki yorumumuzda da böyle söylemiştim.

Teknik olarak kısa vadede hisse kanal çizgisine (mavi) yeniden kafa atmayı deneyebilir. Kanal çizgisi 9.82 seviyesinden geçmekte. Hissenin 9.82 kanal çizgisini geçmesi durumunda 10.50 direnci zorlanabilir. Teknik anlamda hissenin yükseliş kanalına tekrar girmesi 11.25 bilanço hedefimize doğru trendi desteklemeye devam edecektir.

Uzun Vadede pozitif görünüm korunuyor

Özet olarak ORGE için uzun vadeli pozisyonlar için 50-haftalık ortalama olan 8 seviyesi üzerinde pozitif görünüm devam. Büyük resimde hisse için yukarı trend halen korunuyor. Kısa vadeli pozisyonlar için 9.82 ilk direnç. Kısa vadede 9 seviyesi destek olarak izlenebilir.

ORGE
ORGE

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir