SASA Teknik Analiz

SASA teknik olarak ana resimde yükselen paralel kanalın içerisinde hareketini koruyor. Buna ek olarak kanal destek çizgisine (yani kanalın alt sınırına) yakın olmasından dolayı alım için ideal noktada olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hissede momentum güçlenmiyor. MACD göstergesinin sıfır seviyesinin altında olması halen zayıflık olduğunun göstergesi.

masanotları

Teknik olarak 10 direnci önem taşıyor. Hisse 10 direncini kırması ve üzerine yerleşmesi durumunda yukarı hareket güçlenebilir. Bu durumda yeniden 11-12 aralığına doğru yükseliş görebiliriz. Şimdilik konusu olmasa da SASA ‘da 12 direncinin geçilmesi durumunda kanal direnci 13.30 seviyesinden geçmekte. Aşağıda ise 9.11 kanal destek çizgisini destek olarak izliyoruz.

Sonuç olarak mevcut SASA ‘daki pozisyonlar için kanal içerisinde kaldığı sürece görünüm pozitif olacak korunabilir. Hissenin 10 direncini kırması durumunda ise ilave pozisyonlar denenebilir. Bu arada Borsa endeksinin 50 günlük ortalamasını kırmakta başarısız olması satış baskısının sürmesine neden oluyor. Kısacası hisse nin güçlenmekte zorluk çekmesinde kötü piyasanın da etkili olduğunu hatırlatmakta fayda var.

sasa

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir