TUPRS Teknik Analiz 15/12/2017

4 Aralık tarihinde yazdığım teknik analiz notumda TUPRS için 117 seviyesi üzerinde tutunmakta başarısız kalması durumunda 113 seviyesindeki desteğe doğru gerileyebileceğini, ancak bu gerilemelerin hissede etkili alımlar getirebileceğini belirtmiştim.

masanotları

Hisse 113 desteğine gerilemesinin ardından alımların etkili olduğunu görmekteyiz. Ancak bu alımların uzun soluklu olmaya devam etmesi için hissenin 117 direncinin üzerine yükselmesi ve yerleşmesi gerekli. Aksi halde tekrar 113 seviyeleri denenebilir.

Büyük fotoğrafa bakıldığında TUPRS kasım ayının sonunda üst yükselen kanalını sonlandırdı, 50 günlük ortalamasının altına geriledi. Bütün bunlar hisse nin teknik zayıflamaya girdiğinin göstergesiydi. Nitekim TUPRS kasım sonundan bugüne kadar zayıf bir görünüm çizdi. TUPRS uzun vadede ana yükselişinin içinde bir düzeltme düşüşü yaşamış görünüyor. Halen bir alt yükselen kanal içerisinde izliyoruz. Uzun vadede 102 seviyesindeki 50 haftalık ortalaması üzerinde kaldığı sürece görünüm pozitif. Bu ortalama her hafta yükseliyor elbette.

Kısa vadeli alım satımcılar için 113 seviyesi önemli bir destek konumunda ve bu seviye üzerinde kalıp kalmayacağı önemli olacak. Yukarı yükselişte ise 117 direncinin geçilmesi gerekli. Bu durumda 123 ve 126 dirençlerini test etme şansı bulunabilir. Hissenin 113 seviyesine gerilemiş olması hem uzun hem kısa vadeli yatırımcılar için alım fırsatı yaratmış olabilir.

TUPRS HEDEF DEĞERE GÖRE GETİRİ YÜZDESİ ARTTI

Hisse 113 seviyesine geldiğinde hedef değere göre %20 yükseliş potansiyeli oluşmuştu. Mevcut 115.40 seviyesine göre ise getiri yüzdesi %18 seviyesini işaret ediyor. Başka deyişle cazip görünüyor.

tuprs

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir