TUPRS Teknik Analiz

Tüpraş (TUPRS) uzun vadeli yükselen kanalı içerisindeki trendini koruyor. Uzun vadeli yatırımcılar için trend bozulmuş değil. Orta ve uzun vadede kanal içerisinde kaldığı sürece teknik görünüm pozitif ve kanalda kaldığı sürece pozisyonlar uzun vadede korunabilir. Bu bağlamda 120 seviyeleri önümüzdeki bir iki hafta için destek olarak alınabilir. Daha ileri günlerde kanal çizgisini takip etmek faydalı olacaktır. Kanal hedefi yükselen bir çizgi olduğu için her geçen gün artıyor ve 132-140 arasında değişiyor. Bugün için kanal direnci 132.40 mesela. masanotları

Daha kısa vadede 125.80 direnci tarihi direnç olması nedeni ile önemli olabilir. Hisse nin bu direnci geçmesi durumunda yukarı hareketler sertleşebilir. Kısa vadede ise 117-118 seviyeleri destek.

Teknik olarak MACD göstergesi sıfır seviyesinin üzerinde ve bu TUPRS için trend yönünün halen yukarı olduğunu gösteriyor. Görünüm pozitif.

TUPRS
TUPRS

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir