Borsa Piyasa Beklentisi

Borsa Endeksi geçtiğimiz haftayı %1’e yakın değer kaybı ile kapatırken zayıf görünüm devam etti diyebiliriz. TL’deki değer kaybı ise kademeli olsa da devam ediyor ve DolarTL kuru yükseliş eğilimini koruyor. Bu sabah da dolar kuru 5.99 sınırında bulunurken, GOÜ para birimlerinde de zayıf seyirler izliyoruz. Trump’ın hafta sonu gönderdiği tweet’in ardından Çin borsası %5.5 düşüş gerçekleştirdi ve Asya piyasalarında görünüm zayıf. İçeride ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde şaibe olduğuna dair açıklamaları var. Gözler YSK’da bulunurken, kararı en geç Çarşamba gününe kadar vermesi bekleniyor. ABD ile S-400 konusu ise halen belirsiz bir süreç olarak devam etmekte. Nato genel sekreterinin açıklamaları ılımlı olsa da, ABD tarafından yapılan açıklamalar füze konusundaki duruşlarının değişmediğini gösteriyor.


 

masanotları

Borsa

Borsa endeksinde zayıf görünüm devam ediyor. 95000 seviyelerindeki ortalamaların altına geri çekilmesi ile birlikte aşağı yönlü eğim bir miktar daha güçlenmiş görünüyor. Tepki yükselişleri olsa bile çok güçlü değil. Endeks bir süredir 93800 desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bu seviyenin altına gerilemesi ile birlikte 90000 seviyesine doğru düşüşün önü açılabilir. Yukarıda ise 96000 direnci geçilmedikçe güçlenmeden bahsetmek mümkün görünmüyor.

DolarTL

Mevcut belirsizliklerin devamı TL’yi kırılgan yapıyor. Diğer yandan ABD dolar endeksinin güçlü görünümünü koruması ise GOÜ para birimlerinin dolar karşısında zayıf seyretmesine neden olmakta. DolarTL kurunda 5.90 seviyesini önemli buluyorduk ve bu seviyenin üzerine yükselmesi durumunda yukarı eğimin devam edebileceğini öngörmekteydik. Nitekim kurda yukarı hareket sürüyor. Mevcut risk algıları sürdüğü sürece DolarTL kurunda yukarı seyir devam edecek görünüyor. 6.00 seviyesinin üzerinde 6.20 direnci izlenebilir.

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir