Erbosan ERBOS Teknik Analiz

Erbosan (ERBOS) bilanço analizi olarak değerlediğim 82TL hedef fiyatının oldukça üzerine yükseldi ve 104TL seviyesine ulaştı. Yaşanan bu yükseliş şirket’in son çeyrek dönemde beklentilerin üzerinde bir kar rakamı getirebileceğinin göstergesi olabilir. Ya da 2018 yılı beklentileri daha güçlenmiş olabilir. Bilançosu geldiğinde tekrar analiz edeceğiz.

masanotları

Teknik olarak incelediğimizde ise 108 seviyelerinde hem fibonacci direnç seviyesi hem de uzun vadeli kanal trend direnci geçiyor. Bu nedenle bu seviye teknik olarak etkili bir direnç olabilir. Hissenin bu noktalarda zorluk yaşaması durumunda kar satışları gelebilir.

ERBOS grafiğinde teknik göstergeler oldukça güçlü. Ancak RSI göstergesi önceki zirve seviyelerine yaklaşırken, MACD de aynı şekilde önceki en yüksek noktalarına gelmiş görünüyor. Ancak göstergeleri bu kadar yukarıda olsa bile bu bize hissede hala boğaların hakim olduğunu ve kar satışlarının belirli bir yere kadar oluşabileceğini sonra yeniden alımların gelebileceğini göstermekte.

Genel bir strateji belirlenecekse uzun vadeli pozisyonlar için 94 seviyesi üzerinde kaldığı sürece hissede görünüm pozitif. Bunun yanında 108 seviyesi geçilir ve bu seviye üzerine yerleşmeler olursa, 94 yerine 108 seviyesi stop seviyesi olarak izlenmeye alınabilir.

Hissede 108 direncinin üzerinde fibo direnci 136 seviyesinde bulunuyor. Destekler ise 94, 91 ve 84 seviyesinde bulunmakta.

erbos

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

“Erbosan ERBOS Teknik Analiz” için bir yanıt

  1. Sayın Turşucu,
    Teşekkürler analizlerin çok aydınlatıcı. ERBOS’un yıllık bilançosu ve buna göre hisse değerlemesini ne zaman yayınlarsınız acaba? şimdiden tşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir