Haftalık Borsa ve Dolar Yorumu

Borsa endeksi olumlu havayla birlikte geçtiğimiz haftayı %2.2 yükselişle kapadı ve kritik 106600 direncine yaklaştı. Endeksin bu seviyeyi geçmesi durumunda yukarı hareketin güç kazanacağını ve gözünü orta vadede 110000 seviyelerine dikebileceğini düşünüyoruz. Düşen faizler, azalan risk algısı ve ekonomik beklentilerdeki güçlenmenin bunda etkisi olduğu gibi, küresel piyasalardaki olumlu havanın da diğer bir önemli etkisi bulunuyor. Olağanüstü bir gelişme olmaz ise hisse senedi piyasalarındaki pozitif havanın devam etmesini bekliyoruz.

masanotları

Dolar kurunda ise 5.75 seviyelerindeki yatay ve sakin seyir devam edebilir. Genel olarak yıl sonuna kadar dolar kurundaki sakin beklentimiz sürüyor. 5.70 seviyelerini DolarTL açısından önemli bir destek olarak görmekteyiz. Bu seviyenin altına gerilemesi için önemli bir haber akışına ihtiyaç bulunuyor. Yukarıda ise 5.80 ve 5.85 dirençlerini izliyoruz. Önümüzdeki haftalarda zaman zaman bu seviyelere doğru hareketler oluşsa bile bu hareketleri genel piyasaları etkileyecek boyutta görmüyoruz.

Hafta boyunca içeride önemli bir haber akışı bulunmuyor. Küresel piyasalarda ise özellikle Cuma günü Avrupa ve ABD PMI verileri önemli olacak. Borsa endeksi için kritik seviyelerde bulunuyoruz.

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir