ORGE Teknik Analiz

Orge Enerji (ORGE) teknik olarak haftalık grafiğinde takip ettiğimiz yükselen kanal desteğini test ediyor. Kanal desteği bu hafta için 9.12 seviyesinden geçiyor ve her hafta yükseliyor. Buna yakın noktalarda 9.17 seviyesinde 22-haftalık ortalaması da mevcut. Başka deyişle 9.12-9.17 bölgesi etkili bir destek görevi görebilir. masanotları

Hissenin mavi yükselen kanalını aşağı yönde sonlandırması durumunda 8.42 seviyesindeki yatay desteğe kadar geri çekilme yaşanabilir. Buna karşın ORGE kanal çizgisi üzerinde satışları karşılayabilirse, ilerleyen günlerde tekrar kanal içerisinde yukarı doğru tepki yükselişleri görebiliriz. Önümüzdeki bir hafta önemli olacak görünüyor.

Orta ve uzun vadede görünüm pozitif

Kısa vadeli yatırımcılar yükselen kanal çizgisini stop loss olarak takip edebilirler. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar ise 50-haftalık ortalamayı (grafikteki kırmızı eğri) takip edebilirler. Bu ortalama şimdilik 7.55 gibi aşağı bir seviyede ama her hafta yükseliyor. Hisse 50-haftalık ortalaması üzerinde kaldığı sürece uzun vadede pozitif görünümü koruyacaktır.

Not: Grafik haftalıktır. Sözünü ettiğim hareketler bugünden yarına gerçekleşecek hareketler değil.

ORGE 2017/06 bilanço analizini de okumanızı tavsiye ederim. Tıklayın. 

ORGE
ORGE Haftalık Grafik

Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan görüşler genel yatırım yorum ve tavsiyesi kapsamındadır. Buradaki görüşler kişisel risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Burada yazılanlara göre hareket ederseniz risk size aittir. Lütfen sitedeki uyarı yazısını okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir