PETKM Teknik Analiz

PETKM Kanal Desteğinde

PETKM 5.98 seviyesinden geçen trend destek çizgisine gelmiş durumda. Bu noktalardan tepki gelmesi durumunda 6.23 seviyesindeki geçmişten gelen dolar bazlı direncini zorlayabilir ve geçebilir. Aksi halde bu seviyenin altında yılbaşından bu yana korumuş olduğu yükselen kanal trendini sonlandırmış olacak. 

PETKM kanal desteğinden tepki vermesi durumunda 6.23 direnç seviyesi yakın bir bölge olduğu için bu seviyeyi geçme ihtimali yüksek görünüyor.  Ana yükseliş kanalının direnç çizgisi 6.85 seviyelerinden geçiyor ve her gün yükselmekte. Hisse’nin 6.23 direncini kırması durumunda alımlar kuvvetlenebilir.

Buna karşın hisse 5.98 seviyesinin altına düşer ve yükselen kanalın içerisine bir kaç gün içerisinde tekrar girmekte başarısız kalırsa bu taktirde hissedeki alım iştahının azaldığını ve baskının başladığını düşüneceğiz. Böyle bir durum satım yönlü bir sinyal olacaktır.

PETKM Orta Vadeli Grafik
PETKM Orta Vadeli Grafik
Bilanço Beklentisi Güçlü

Haziran ayının bitmesiyle birlikte 6 aylık bilanço beklentileri başlayacak ve bu Borsa da hisse bazlı hareketlere neden olacak. PETKM bilindiği gibi oldukça parlak bir 3 aylık bilanço getirdi. Ciro %59, FAVÖK %138 ve net kar %150 arttı. Marjlar yükseldi. Bu şirket için bilanço beklentili alımların devam etmesi için güzel bir bahane olabilir. Bu nedenle kanal içerisindeki yükselişin sürme ihtimali, kanalı sonlandırma ihtimalinden yüksek görünüyor.

Bu yazı kişisel görüşlerimi yansıtır. Kesinlikle bir alım satım tavsiyesi değildir. Genel yatırım ve yorum tavsiyedir. Yatırım danışmanlığı kapsamına girmez.

Uyarı linkindeki yazıyı okuyunuz.

“PETKM Teknik Analiz” için 2 yanıt

  1. Güncel durumda hissenin değeri 6.42.

    Buna göre teknik analizinizi yenilerseniz, muhakkak bilanço çok etkili olacaktır fakat yıl sonu tahmininiz nedir acaba ?

    teşekkürler.

    1. Yenilerim. Ama teknik kanal devam ediyor aslında. 3 aylık bilanço ile 6.50-7 tl arası bir fyat hesaplıyordum. 6 aylık bilanço gelsin bakacağım. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir