Borsa Haftalık Beklenti 26/4/21

ABD Başkanı Biden’ın sözde Ermeni soykırımı sözlerinin piyasa üzerinde fazla etkili olmasını beklemiyoruz. Önemli olan bu gelişmenin ardından Türkiye-ABD ilişkilerinin nereye evrileceği. Şu ana kadar olumsuz gelişmeler olmadı. Diğer bir gelişme ise Kripto Para Borsaları. Bu konudaki gelişmelerde takip edilmeli. Kuzey Irak operasyonunda piyasa üzerinde etkisi beklenmemeli. Dış ülkelerden gelen olumsuz bir açıklama görülmüyor.

masanotları

Kabine bugün toplanıyor. Tam kapanma gibi açıklamalar olup olmayacağı önemli olacak. Bu konuda gelecek açıklamalar  piyasalarda etkili olabilir.

Genel olarak olumsuz görünüm piyasalarda sürüyor. Son günlerde iyi bir haber akışı hiç olmazken, piyasaların gerçekten buna ihtiyacı var. Bu hafta Fed toplantısı izlenecek.

Haftalık ekonomik takvim için tıklayınız.

Borsa

Borsa endeksi sat konumunu koruyor. Güçlenmesi için 1350 seviyesinin üzerine yerleşmesi gerekli. Bu seviyenin üzerine yerleşebilirsek, 1400 direncinin üzerine çıkıp çıkmayacağı önemli olacak. Ancak o zaman endeks için tam güçlenmeden bahsedilebilir.

Buna karşın 1300 desteğinin altında kalıcı seyirler oluşması durumunda ise Endeksteki satış baskısı ikinci bir evreye geçebilir.

Borsada tatsız süreç devam ediyor. Bilançolar hisse bazlı hareketlere neden olabilir.

Dolar

Dolar kurunda görünüm yukarıyı gösteriyor. Açıkçası dolar kurunun gerilemesini sağlayacak önemli bir neden görünmüyor. Global tarafta DXY’deki sert düşüşe rağmen kur bugün 8.40 seviyesine geldi bile. Muhtemelen ilerleyen günlerde daha yukarıya gitmeye devam edecek görünüyor.

OTKAR 2021/03 Analizi

HEKTS 2021/03 Analizi

VESBE 2021/03 Analizi

Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

“Borsa Haftalık Beklenti 26/4/21” için bir yanıt

  1. Hocam iyi haftalar.
    Bu paylasimlarınız cok degerli. Bir anlamda kisisel kurumsal sorumluluk projesi gibi.
    Elinize, emeginize saglik.
    Selamlar
    Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir